Главная страница » Керчь крепость

Керчь крепость

Фортеця » Керч»

  1. керчь крепость має солідну площу-420 гектарів (майже 420 футбольних полів). У фортеці розміщувався гарнізон з 5235 осіб, серед яких було 1860 артилеристів. У фортеці було передбачено двадцять воріт і більше 150 різних будівель для господарських потреб (казарми і нужники, кухні і їдальні, колодязі і т. д.)
  2. Сухопутний кордон фортеці в Керчі становить три кілометри, а морський – чотири.
  3. Цитадель має ідеальне розташування, яке не дозволяє побачити з моря або суші основні укріплення. Той, хто не знав, що в цьому місці розташована фортеця, навіть не міг припустити, що вона знаходиться саме в цьому місці. ДО РЕЧІ, найвища точка Керчі становить 110 метрів, вона теж розташована на території форту Тотлебен.
  4. Опинившись в акваторії Азовського моря, ворожі судна ставали відмінною мішенню для батарей, розташованих у фортеці. Ширина протоки — 14 кілометрів. Навпроти розташовувалася коса Тузла, яка в даний час перетворилася на острів (після 1925 р.). Сам протоку був штучно звужений за допомогою коси з каменів, а всі можливі морські шляхи були заміновані.
  5. Цілих 20 тонн боєприпасів могли накрити протоку за допомогою шести батарей гармат при одноразовому залпі. Потужні гармати пробивали товсту броню в 25 см. крім того, «Керч» (фортеця Тотлебен) мала мортирну батарею, яка була здатна знищити броненосці з бронею більше одного метра! Дуже важлива була точність артилеристів. Мортира стріляла снарядом, який важив близько 340 кг, Дальність його польоту становила 12 км. саме знаряддя важило більше 80 тонн!
  6. Проект від 1860 р.передбачав 587 гармат. Цікавий факт: у Наполеона під Бородіно було стільки ж знарядь і 130 тисяч солдатів. У «Керчі» використовувалося 434 гармати Далекобійного типу і 48 мортир.
  7. Рів, що оточував фортецю, тягнувся на 3 кілометри, при цьому його глибина була більше 5 метрів, а ширина 15 м.спеціальні кишені-пастки призначалися для заманювання противника в глухий кут і його подальшого знищення. Це робилося перехресним вогнем гармат і гармат.
  8. У Криму фортеця » Керч «(Тотлебен) використовувала досвід оборони Севастополя. Слухові ходи були обладнані в спеціальних протимінних галереях (80 штук). Загальна довжина таких ходів становила 1,6 км.тут розміщувалися солдати з хорошим слухом, які стежили за тим, щоб противник не робив підкоп. Якщо це відбувалося, то приймалося рішення про підрив галереї.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх